Inhoudsopgave

Week 1

Deze week hadden we drie gezellige en sportieve middagen bij de Sport-BSO!

Woensdag begonnen we met samen brood eten en een rustig filmmoment, heerlijk ontspannen. Daarna gingen we naar buiten om te voetballen en koppeltje te duikelen op het gras. Binnen maakten we kleurrijke regenbogen met verf en glitters. Na een gezond fruitmoment sloten we de middag actief af in de gymzaal met een spel waarbij we pionnen om moesten gooien. Iedereen deed enthousiast mee en ging moe maar vrolijk naar huis! 🎨

Donderdag startten we met een fruitmoment, waarna we de gymzaal ingingen voor het chaos-doelenspel. Kinderen renden, mikten en werkten samen om zoveel mogelijk doelen te scoren. Het was druk, actief en super gezellig, echt een sportieve middag vol energie en plezier. 🏃‍

Vrijdag hielden we het wat rustiger. We keken samen een film en gingen daarna nog even lekker naar buiten om te spelen. Een fijne afsluiting van de week! ⚽

Week 2

We begonnen de week rustig met een gezellig fruitmomentje 🍎.

Aan tafel werd er meteen druk gekletst over het weekend: voetbalwedstrijden, logeerpartijtjes, en één iemand had een hamster gekregen — groot nieuws dus!

Daarna was het tijd om energie kwijt te kunnen in de gymzaal met allesbal. We renden, gooiden, rolden en mikten met verschillende ballen. Sommige kinderen gingen voor slimme tactiek, anderen voor pure snelheid en dat zorgde voor veel plezier én heel wat fanatieke sprintjes 😄

Dinsdag begonnen we lekker buiten. Tikkertje, voetballen, klimmen, rondrennen — iedereen vond wel iets om te doen. Het zonnetje werkte gelukkig mee ☀. Daarna speelden we binnen het chaos-doelenspel.

Overal doeltjes, ballen vlogen alle kanten op, teams werden spontaan gevormd en er werd zelfs luid gejuicht bij goals. Het was één grote vrolijke chaos, precies zoals het hoort! ⚽

Woensdag begonnen we samen aan tafel met brood eten 🥪

Even opladen en gezellig kletsen. Daarna mochten de kinderen zelf kiezen wat ze wilden doen. In de gymzaal werden er eigen parcoursen verzonnen — met supersprongen, kruiproutes en “geheime snelwegen” zoals de kinderen het noemden 😆

Binnen werd er gespeeld, gebouwd en geknutseld. Fijne middag met veel vrijheid en creativiteit! We startten met fruit en een rustig speelmoment binnen 🍇Daarna gingen we los in de gymzaal met bunkertrefbal. Er werd gedoken, gesprint, verdedigd en slim gegooid. Sommige bunkers werden bijna professioneel bewaakt, teamwork op z’n best! 💪

De week sloten we vervolgens erg gezellig af. Eerst samen boterhammen eten, daarna werden de tafels omgetoverd tot een klei-atelier 🎨We zagen raketten, dino’s, taartjes, dieren en zelfs een mini-speeltuin uit klei. Iedereen was super creatief en geconcentreerd — heerlijke, rustige afsluiter van een sportieve week.

Week 3

Herfstvakantie, zie andere blog!

Week 4

We begonnen de week buiten, waar de kinderen heerlijk konden rennen, voetballen en samen spelen.

Na een gezellig fruitmoment gingen we naar de gymzaal. Daar bouwden we met bijna al het materiaal uit de berging één grote bunker. De kinderen werkten geweldig samen en bedachten allerlei slimme bouwconstructies. Het resultaat was een indrukwekkende speelplek waar we veel plezier mee hebben gehad.

Dinsdag startten we met vrij spel binnen. Er werd gebouwd, geknutseld en gespeeld in kleine groepjes.

In de gymzaal werkten we vervolgens in drie sportzones:

  • Steunendzwaaien
  • Lummelspel
  • Trefbal

De afwisseling zorgde ervoor dat iedereen op zijn eigen tempo en manier actief mee kon doen. Er werd goed meegedaan en veel gelachen.

Woensdag begonnen we met een gezamenlijke lunch. Dit is altijd een fijn moment om rustig op te starten en gezellig met elkaar te praten.

Daarna speelden we buiten, waar de kinderen genoten van het frisse weer. Tot slot gingen we naar de gymzaal, waar volop werd geschommeld. Dat zorgde voor veel plezier en blije gezichten.

Donderdag besteedden we eerst tijd aan vrij spel in de BSO-ruimte. De kinderen kozen zelf een activiteit en speelden samen in kleinere groepjes. In de gymzaal speelden we vervolgens 10 tellen in de rimboe. De kinderen konden hun energie kwijt en er werd enthousiast gezocht, verstopt en gerend.

Op vrijdag startten we met een rustige lunch. Daarna kozen we voor een ontspannen middag met kleuren en een film. Dit was een fijne, rustige afsluiting van een actieve week.

Week 5

De week begon meteen actief. Zodra we in de gymzaal waren, rende iedereen enthousiast naar de ballen. Er ontstonden al snel kleine teams en het voetbalspel kwam op gang. Er werd slim samengespeeld, hard gelopen en luid gejuicht bij ieder doelpunt.

Daarna was het tijd voor het museumspel. Van gespannen stilstaande “beelden” tot kinderen die zachtjes probeerden te sluipen zonder gezien te worden — de spanning én de lachjes waren overal te zien. Een leuke mix van concentratie en plezier, en een fijne start van de week. 😂

Dinsdag konden we de gymzaal niet gebruiken vanwege de verkiezingen, maar dat hield ons niet tegen! We trokken naar buiten, waar de kinderen meteen de steppen en buitenspelmaterialen ontdekten.

Al snel werden er parcoursen gemaakt, races georganiseerd en spelletjes verzonnen. De frisse lucht, rosé wangen en vrolijke stemmen maakten duidelijk: dit was precies wat we nodig hadden.

Woensdag begonnen we met een gezellige lunch aan tafel. Tussen de boterhammen door werd er druk gekletst over school, over voetbalplaatjes en over wie er die middag het beste zou kunnen dansen 😄.

Binnen was er tijd voor vrij spel, maar toen de muziek eenmaal buiten aan ging, was iedereen erbij. We bewogen, dansten en deden mee aan kleine dansopdrachten. Bewegend op muziek, met de wind door onze haren, het voelde echt als een feestje.

Donderdag brachten we veel tijd door in de gymzaal. We begonnen met het commandospel, waarbij scherp luisteren belangrijk was. Daarna klonk overal “mingle, mingle!” en renden we lachend door elkaar heen om groepjes te vormen.

We speelden ook muzeumpje en sloten af met vrij spelen. Sommige kinderen bouwden hutjes van matten, anderen deden trick-shots met ballen. Het was prachtig om te zien hoe de kinderen zelf speelden en elkaar uitdaagden. 😄

Vrijdag stond in het teken van rust en gezelligheid. Na een knusse lunch 🥪 koos iedereen zijn eigen activiteit. Sommigen speelden spelletjes, anderen gingen aan de slag met magneten of basketbal. Er werd ook getekend, met prachtige creaties als resultaat.

Het was een fijne, ontspannen middag waarin iedereen zijn eigen plekje en ritme kon vinden, een rustige afsluiter na een sportieve week.

kind-bal
kind-bal

Kiekjes van de week

Overige berichten

Overige berichten