Welkom bij de nieuwste weekblog van locatie Made (week 18). Hieronder kunt u lezen wat wij voor sport- en spelactiviteiten wij de afgelopen week allemaal hebben gedaan:
Maandag:
Afgelopen maandag starten we met de tweede week van de meivakantie. Anouk, Tomas, Shane en Megan waren deze dag op de groen aanwezig. De dag begon met vrij spelen op de BSO, waarna we even pauzeerden met wat drinken en een koekje. Daarna vertrokken we met de stints richting Natuurpark Het Liniehof. Bij aankomst maakten we eerst een korte wandeling om af te spreken tot waar de kinderen zelfstandig mochten lopen. Vervolgens kregen ze een lentebingokaart mee, met daarop allerlei dingen die ze in het park konden zoeken. In tweetallen gingen ze op pad, terwijl wij rondliepen om te begeleiden. Terug op de BSO smeerden we ons goed in met zonnebrand, wasten onze handen en lunchten gezamenlijk met boterhammen. Daarna stond het volgende uitje op het programma: een bezoek aan De Alpaca Country in Oosterhout. We werden opgehaald met busjes van Flekss. Daar aangekomen verdeelden we de kinderen in twee groepen. De ene groep mocht de alpaca’s aaien, deed een spelletje en kreeg leuke feitjes te horen. De andere groep hielp met het bijvullen van voer en water. Tussendoor was er drinken en een zakje chips en daarna wisselden de groepen van activiteit. We sloten het bezoek af met trampoline springen en een laatste kijkje bij de alpaca’s. Terug op de BSO aten we nog wat fruit en was er tijd voor vrij spel tot het ophaalmoment.
Dinsdag:
Afgelopen dinsdag was het weer gezellig druk op de BSO. Anouk, Tomas, Shane en Laura waren deze dag op de groep aanwezig. Na een drankje en een koekje, splitsen we de kinderen in twee groepen. De eerste groep vertrok met de stint naar Kwekerij De Sluis voor een rondleiding. Daar leerden we hoe paprika’s worden geteeld, van plant tot winkel. Na de rondleiding wisselden de groepen en aan het eind kreeg iedereen een zakje met paprika’s mee naar huis. Na terugkomst op de BSO lunchten we samen. In de middag vertrokken we met de eerste groep naar Judoclub Made voor een leuke judo-clinic. Ze leerden een techniek aan en speelden spelletjes. Daarna brachten we de tweede groep te voet naar de judoclub en namen de eerste groep weer mee terug. Ook de tweede groep kreeg dezelfde clinic aangeboden. Terug op de BSO konden de kinderen kiezen uit een cracker of rijstwafel met drinken. De middag eindigde met vrij spel tot de kinderen werden opgehaald.
Woensdag:
Afgelopen woensdag was een rustige maar gezellige dag. Tomas was deze dag op de groep aanwezig. De kinderen begonnen met vrij spel, waarna ze iets te drinken en een koekje kregen. De eerste activiteit was het maken van dierenmozaïeken. De kinderen konden kiezen tussen een vlinder of een salamander en werkten in hun eigen tempo aan hun mozaïek, met hulp van Tomas. Wie klaar was, mocht vrij spelen tot de lunch. We aten tosti’s als lunch en vertrokken daarna met de stint naar de Plons en Ploeterspeeltuin in Drimmelen. Soccer Center was daar ook aanwezig, wat voor extra gezelligheid zorgde. De kinderen speelden met water, klommen, schommelden en kregen als traktatie een ijsje. Aan het einde van de middag keerden we terug naar de BSO voor nog wat vrije speeltijd tot het einde van de dag.
Donderdag:
Afgelopen donderdag stond er een creatieve en sportieve dag op de planning. Anouk, Tomas, Megan en Laura waren deze dag op de groep aanwezig. We begonnen de dag met vrij spel, gevolgd door drinken en een koekje. Daarna gingen we creatief aan de slag: vogelhuisjes verven en versieren met glitterstickers. Na het opruimen lunchten we samen en dronken we goed vanwege de warme temperatuur. Daarna smeerden we ons in met zonnebrand en vertrokken naar The Outdoor Pact. Ook kinderen van Soccer Center Geertruidenberg en Raamsdonksveer waren hierbij aanwezig. Er waren drie onderdelen: een wildwaterbaan bouwen van bamboe, een bosparcours en een buikschuifbaan. De kinderen wisselden telkens van activiteit en tussen de onderdelen door namen we pauze om te drinken en opnieuw in te smeren. Aan het eind van de dag genoten we van een ijsje en keerden we terug naar de BSO, waar we nog een film keken tot het tijd was om naar huis te gaan.
Vrijdag:
Afgelopen vrijdag was alweer de laatste dag van de vakantie en die sloten we feestelijk af. Shane, Laura en Dave waren deze dag op de groep aanwezig. We begonnen de dag met vrij spel, gevolgd door een drankje en een koekje. Daarna vertrokken we met de stint naar Pannenkoekenhuis Koeckers in Den Hout. Daar speelden we in de speeltuin en genoten van een lekkere pannenkoek als lunch. Na het eten speelden de kinderen verder: springen op de trampoline, glijden van de glijbaan en zwieren aan de kabelbaan. Tot slot kregen ze een raketje en vier dukaten om iets leuks uit te zoeken in het winkeltje, een groot feest. Terug op de BSO sloten we de vakantie af met een laatste moment van vrij spel. Wat hebben we twee fantastische weken met de kinderen gehad.