Dongen 30 levend stratego, bootcamp, verven en voltkids
Maandag:
De derde week van de zomervakantie is weer begonnen! Er zijn op dit moment veel kinderen op vakantie, dus we werken met kleinere groepjes dan we gewend zijn.
Alle kinderen druppelden tussen 07:00 en 09:00 binnen, en iedereen was weer vrolijk en goed gehumeurd. Zodra iedereen er was, begonnen we de dag met een lekker stuk fruit.🍇
Daarna zijn we naar het toilet gegaan en maakten we ons klaar voor een flinke rit met de stint, want we gingen vandaag naar Kabonk!
Het werd een dag vol rennen, klimmen, klauteren, springen en verstoppertje spelen. Tussendoor werd er goed gedronken, en in de middag hebben we heerlijk genoten van tosti’s. Jammie!
Na de lunchpauze speelden we nog door tot 15:00 uur. Daarna maakten we ons klaar voor de rit terug naar de BSO.
Eenmaal terug aten we nog een cracker en speelden we rustig vrij. De kinderen waren duidelijk moe na zo’n actieve dag vol plezier.
Dinsdag:
Ook vandaag hadden we weer een klein clubje, maar dat mocht de pret zeker niet drukken!
Na de binnenkomst van iedereen begonnen we de dag met een stukje fruit en keken we samen naar een YouTube-filmpje over het spel dat we die dag gingen spelen. In het filmpje werden de regels van Levend Stratego duidelijk uitgelegd.💪🏼
Na het fruit verdeelden we de groep in twee gelijke teams. Eén team ging aan de slag in groepsruimte A en het andere team in groepsruimte B. De ochtendactiviteit bestond uit het maken van een supermooie vlag. Elk team bedacht een eigen naam, gebruikte speciale kleuren en liet volop creativiteit zien!
Rond lunchtijd aten we samen lekkere boterhammen met vlees, kaas en zoet beleg.
En toen… tijd voor de middagactiviteit: het spel! We zijn samen naar de Bergen gelopen om daar Levend Stratego te spelen. Er werd fanatiek gerend en goed meegedaan, de kinderen waren super enthousiast!
Het was echt een geweldige dag, helemaal in het teken van één leuk thema.
Woensdag:
We mochten de kinderen weer één voor één verwelkomen en enthousiast maken voor een nieuwe, leuke dag!
Toen iedereen binnen was, begonnen we rustig met wat drinken en een stukje fruit. Tijdens de pauze namen we de tijd om de ochtendactiviteit uit te leggen: een dobbelsteen-workout!🏋🏼♂️
Bij elk gegooid getal hoorde een andere oefening. Er werd flink bewogen, enthousiast gegooid én soms ook een beetje gebaald als dezelfde oefening telkens terugkwam. De kinderen deden fanatiek mee en na afloop waren ze dan ook lekker moe.
Daarna was het tijd voor de lunch. Er werden boterhammen gesmeerd met salami, boterhammenworst, plakjes kaas en kipfilet. En natuurlijk mochten hagelslag en chocoladepasta niet ontbreken!
Voor de middag stond eigenlijk een graffitiworkshop gepland, maar door de voorspelde regen kon die helaas niet doorgaan. In plaats daarvan maakten we er een gezellige filmmiddag van!
Iedereen kreeg een bakje popcorn, en samen keken we naar onze gele vriendjes: de Minions.
Na een sportieve, gezellige én ontspannen dag wensten we iedereen een fijne avond toe!
Donderdag:
Vandaag was de groep weer iets groter, dus we waren de eerste twee uur druk bezig met het verwelkomen van alle kinderen. Net als op de andere dagen begonnen we daarna met wat fruit en drinken.
De ochtendactiviteit stond in het teken van schilderen op doeken! Er werden poppetjes, monsters, dieren en vlaggen gemaakt. Iedereen mocht zelf bepalen wat hij of zij wilde maken, en juist dat maakte het zo leuk!🎨
De één werkte snel en spontaan, terwijl de ander juist heel precies te werk ging. Er hing een fijne, creatieve sfeer.
Na het schilderen was het tijd voor de lunch. We aten lekkere boterhammen en dronken wat om weer op te laden voor de middag.
’s Middags zijn we naar de gymzaal gegaan. We begonnen met een paar tikspelletjes, want de groep had veel energie en was lekker actief — dus even goed rennen!
Daarna kregen de kinderen de opdracht om zelf een speelveld te bouwen voor het spel Tien tellen in de rimboe. Er werden hutten gebouwd en lastige verstopplekken bedacht. We speelden een paar leuke rondes en genoten volop.
Na afloop hielpen de kinderen goed mee met opruimen. Terug op de BSO aten we nog een lekkere cracker en sloten we de dag af met vrij spel.
Vrijdag:
De laatste dag van de week was alweer aangebroken, we zitten nu al op de helft van de zomervakantie… Wat gaat het toch snel!
Voor vandaag stond er weer een superleuk uitje op het programma: we zijn naar Voltkids in Tilburg geweest!
Na een gezellige taxirit deden we binnen onze schoenen uit en konden we meteen gaan spelen. Er werd fanatiek gevoetbald, er werd volop gesprongen op de trampolines, en ook de draaimolen was erg populair.
Na al dat spelen was het tijd voor de lunch: frietjes! De kinderen hebben er zichtbaar van genoten.
Na het eten mochten ze nog vrijspelen tot 14:15 uur, waarna we weer opgehaald werden door de taxi’s.
Eenmaal terug op de BSO waren de kinderen duidelijk moe van alle activiteiten. Daarom sloten we de dag rustig af met vrij spel én een leuke film.